WordPress Yazı Editörüne Sayfalandırma Ekleme

Merhaba arkadaşlar, bu yazımda WordPress ile birlikte varsayılan olarak gelen içerik sayfalandırma fonksiyonunu yazı editörüne nasıl ekleneceğini anlatmaktayım.

Öncelikle bu editör ile ilgili birkaç bilgi vermem gerekir ise WordPress‘in içerisinde var olan bir özelliktir ve extra bir fonksiyon eklemenize gerek yoktur, bu yazıda bu fonksiyonun kullanımını daha pratik bir hale getirmek için yazı yazdığımız alanın üstünde bulunan menüye butonunu eklemeyi anlatacağım.

Genellikle varsayılan olarak Worpdress panelindeki editörde bu buton vardır ancak bazı durumlarda kaybolabiliyor, örnek vermek gerekir ise özel sayfalandırma özelliğine ait bir tema kullanıyor iseniz varsayılan sayfalandırma butonu editörde görünmez halde olacaktır, yinede çalışır ve Görsel editör yerine Metin editörüne geçip sayfalandırma yapmak istediğiniz yere

yazar iseniz fonksiyonu aktif edebilirsiniz ancak çok fazla sayfalandırma yapıyorum ve bu kod ile uğraşmak istemiyorum butona tıklayayım imlecin olduğu yere otomatik eklesin derseniz aşağıdaki kodu temanızın functions.php dosyasında müsait bir yere eklemeniz gerekmektedir.

Not: dosyanın başındaki <?php kodundan sonra yada dosyanın sonundaki ?> dan önce ekler iseniz sorun yaşamazsınız.

Bu kodu functions.php dosyanıza eklediğinizde yazı editörünüzün 1. satır 14. sütünün da “Sayfa arası” butonu aktif olacaktır.

Aklınıza takılan her türlü soruyu ve yeni konu isteğini yorum yazarak belirtebilirsiniz, bir sonraki konuda görüşmek dileği ile, iyi çalışmalar.

Bir Cevap Bırakın

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

*