WordPress Görünüm Düzenleyici’yi Devre Dışı Bırakmak

Merhaba arkadaşlar belki birisinin işine yarayabilir diye bu kodları paylaşma gereği duydum, yapılmak istenen Admin paneli’nden Görünüm > Düzenleyici‘yi devre dışı bırakmak ve tema dosyalarının sadece FTP bilgisi olan kişilerin düzenlemesini sağlamak, Böylece birden fazla yöneticiye sahip WordPress siteniz de istenmeyen hareketleri engellemek daha kolay olacak.

Açıklamada belirttiğim gibi işlemi acemi yöneticilerin merak edipte tema dosyalarınızı kurcalayıp bozmasına engel olmak, yada sitenizdeki ortaklarınıza bu izni vermemek amacıyla kullanabilirsiniz. İşlemi sorunsuz bir şekilde yaptığınızda artık WordPress Admin paneli’nde Görünüm > Düzenleyici‘yi tamamen yok etmiş olacaksınız.

Yapmanız gereken wp-config.php dosyasını açıp en alt satırına aşağıda verdiğim iki satır kodu eklemeniz.

2 Yorum

  1. Salih Toy - 27 Kasım 2013, 00:00 Cevap yaz

    Aslında faydalı olduğu belli ama “Yönetici” ise. Çünkü bende dahil bunu bilmeyen kullanıcılar illa ayarlar ile oynanmasın diye yöneticilikten bir veya iki alt kademe rutbe veriyorlar. Ama bu seferde yazı yayınlama da kısıtlama oluyor. Genellikle portalcıları ilgilendiren en önemli problemlerden birisi.

  2. Dilek Özatmaca-Özsoylu - 11 Haziran 2015, 04:15 Cevap yaz

    Allah sizden razı olsun buradaki bilgiler sayesinde ben sorunumu çözdüm. Benim kullandığım eklenti saldırı esnasında bu kodlardan 1. sini config.php ye koymuş ve güvenliği sağlamış. Ben saatlerdir sorunu çözemedim bu kodu dosyada arayıp bulunca eklentinin yaptığını anladım. Çok sağol Arkadaşım. Allah işini gücünü rast getirsin

Bir Cevap Bırakın

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

*