WordPress Ana Sayfadan Kategori Gizleme

Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlere kişisel blog sitemde veya tanıtım yazısı satışı yaptığım sitelerimde kullandığım küçük ama önemli bir PHP kodunu paylaşacağım, bu kod sayesinde ziyaretçilerinize ve üyeleriniz sitenizin ana sayfasında engellediğiniz kategorinin içeriğini göremeyecek.

Bu php kodu ile ziyaretçilerinize göstermek istemediğiniz tanıtım yazılarını kategorinin ?p numarası ile kolaylıkla engelleyebilirsiniz, yapmanız gerekenler çok kolay öncelikle temanızın functions.php dosyasını açmak ve her zaman odluğu gibi ?> kodunu bulmak ve hemen öncesine aşağıdaki php kodlarını eklemek.

Şimdi gelelim bu kodları nasıl özelleştireceğinize, ilk olarak bilmeniz gereken $query->set(‘cat’, ‘-64’); kısmında yazan -3 değeri gizlenmesi gereken kategorinin bağlantı numarası, sizde kategorinizin numarasını başında – olarak -64’ün yerine eklerseniz o kategori ana sayfada gözükmeyecektir.

Eğer birden fazla kategoriyi gizlemek istiyorsanız yapmanız gereken -64 değerinin sonuna ,-78 gibi virgül ekleyerek yeni bir değer daha girmeniz gerekir. (aşağıdaki gibi), bu şekilde istediğiniz kadar kategoriyi gizlemeniz mümkün.

Bu konu ile ilgili anlatacaklarımın sonuna geldim, umarım yardımcı olmuşumdur iyi günler/geceler.

4 Yorum

 1. Nurettin Kaya - 14 Mart 2014, 21:30 Cevap yaz

  Bana da şu sıralar lazım olan bir koddu bu. Teşekkür ederim.

 2. umut - 14 Mart 2014, 22:21 Cevap yaz

  oldukça faydalı bir kod artık ana sayfamdaki gereksiz kategorileri kaldırabilirim

 3. Hasan - 17 Mart 2014, 04:17 Cevap yaz

  İşe yaramadı.

  • Murat Dinç - 18 Mart 2014, 05:36 Cevap yaz

   Bende 4 sitemde bu kodları kullanıyorum ancak hiç bir sorun ile karşılaşmadım muhtemelen uygulam da bir hata yaptınız yada kullandığınız temadan kaynaklı bir sorun oluşmuştur.

Bir Cevap Bırakın

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

*