Gizli iframe kodu

Sitelerine hit getirmek için uygulayanlar var her ne kadar tavsiye etmesem de, bir kaynak olarak bulunsun arşivde istedim.

4 Yorum

 1. birisi - 27 Ocak 2016, 16:02 Cevap yaz

  Bu ne , ne kaynağından bahsediyosun, bu ne işe yarıyo???

  • Murat Dinç - 6 Şubat 2016, 13:35 Cevap yaz

   src=”iframe-adresi.html kısmına site adresini yazarak bir siteye eklediğinizde ziyaretçiye görünmeden eklediğiniz siteyi de açıyor, böylece teknik olarak a sitesine giren kullanıcı b sitesine de girmiş oluyor. Ancak arkaplanda açıldığı için gezinme veya mause hareketleri olmadığı için bu hit niteliksiz ve zararlı. Farklı amaçlarda da kullanıldığı için paylaştım.

 2. Batuhan - 27 Şubat 2017, 21:12 Cevap yaz

  Hangi amaçla kullanılıyor peki?

  • Murat Dinç - 3 Mart 2017, 12:51 Cevap yaz

   Bir internet sitesine girdiğinizde başka bir internet sitesini ya da özel olarak hazırlanmış sayfayı da beraberinde açıyor, ancak bunu gözle görmemiz imkansız oluyor. Normalde iframe kodu başka bir sitenin bir alanı aynen siteye taşımaya yarıyor, ancak bu alan diğer siteden açılarak gösterildiği için diğer siteye de trafik sağlıyor. Gizlendiğinde de kötü niyetli olarak kullanılabiliyor.

Bir Cevap Bırakın

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

*