Yazar bağlantısını değiştirme

WordPress Yazar/Author kalıcı bağlantısını değiştirme

Merhaba arkadaşlar bir çoğunuzun bildiği gibi WordPress kategori ve etiketlerin kalıcı bağlantıları ile birlikte tüm yazı ve sayfalarının kalıcı bağlantılarını değiştirmenize olanak tanıyor, ancak bazı bağlantıları henüz WordPress panelinden değiştirmek mümkün değil, mesela şu anda size değiştirebilmeniz için gereken tek satırlık kodları vereceğim Author kalıcı bağlantısı gibi.

Author sitenizde var olan bir yaza yada herhangibi bir üye için açılmış olan arşiv sayfasıdır, bu sayfa içerikler listeleniyor, eğer o üye sitenizde hiç yazı yazmamış ise sayfa boş olarak görünür örnek bir Author/Yazar sayfası şu yapıdadır: http://codex.muratdinc.com/author/murat-dinc eğer bu adrese ulaşamıyorsanız muhtemelen değiştirmişim demektir,

Şimdi gelelim nasıl yapacağımıza, aşağıda vereceğim kodları alıp sitenizin functions.php dosyasının en altına ?> işaretinin üstüne ekleyin.

Eğer yukarıda verdiğim koldarı doğru bir şekilde uyguladıysanız muhtemelen görünecek olan adres aşağıdaki gibi olacaktır.

 

Eğer siz uye değil farklı bir bağlantı olsun istiyorsanız uye yazan yeri istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz ama Türkçe karakter kullanmayın, aksi taktirde çeşitli sorunlar oluşacaktır.

Evet bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle kendinize iyi bakın :)