WP Ana Sayfadan Kategori Gizleme

WordPress Ana Sayfadan Kategori Gizleme

Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlere kişisel blog sitemde veya tanıtım yazısı satışı yaptığım sitelerimde kullandığım küçük ama önemli bir PHP kodunu paylaşacağım, bu kod sayesinde ziyaretçilerinize ve üyeleriniz sitenizin ana sayfasında engellediğiniz kategorinin içeriğini göremeyecek.

Bu php kodu ile ziyaretçilerinize göstermek istemediğiniz tanıtım yazılarını kategorinin ?p numarası ile kolaylıkla engelleyebilirsiniz, yapmanız gerekenler çok kolay öncelikle temanızın functions.php dosyasını açmak ve her zaman odluğu gibi ?> kodunu bulmak ve hemen öncesine aşağıdaki php kodlarını eklemek.

Şimdi gelelim bu kodları nasıl özelleştireceğinize, ilk olarak bilmeniz gereken $query->set(‘cat’, ‘-64’); kısmında yazan -3 değeri gizlenmesi gereken kategorinin bağlantı numarası, sizde kategorinizin numarasını başında – olarak -64’ün yerine eklerseniz o kategori ana sayfada gözükmeyecektir.

Eğer birden fazla kategoriyi gizlemek istiyorsanız yapmanız gereken -64 değerinin sonuna ,-78 gibi virgül ekleyerek yeni bir değer daha girmeniz gerekir. (aşağıdaki gibi), bu şekilde istediğiniz kadar kategoriyi gizlemeniz mümkün.

Bu konu ile ilgili anlatacaklarımın sonuna geldim, umarım yardımcı olmuşumdur iyi günler/geceler.