wordpress sadece ana sayfada gözüken yazı

Sadece Anasayfa veya Yazılarda Gözükecek Reklam Kodu

Merhaba arkadaşlar, bu yazımızda sizlere WordPress’de sadece anasayfa, yazı, sayfa ya da kategori sayfalarında gözükmesini istediğiniz kodların başına ve sonuna ekleyeceğiniz php kodlarını vereceğiz.

Sadece ana sayfada gözükmesini istediğiniz reklam alanlarınız ya da herhangi bir kodu şu php kodlarının arasına almanız yeterli.

Eğer reklam kodunuzun anasayfa hariç başka sayfalarda gözükmesini istiyorsanız. is_home kelimesinin başına ünlem işareti eklemeniz gerekir.

Sadece yazı sayfalarında gözükmesini istediğimiz kod için ise önceki kodumuzdaki is_home yerine is_single yazmamız yeterli.

Bu kodda da aynı is_single kodunun başına ünlem koyarak reklam kodumuzun yazı sayfaları hariç tüm sayfalarda görüntülenmesini sağlayabiliriz.

Peki reklam kodumuzun sadece anasayfa ve yazı sayfalarında gözükmesini istiyorsak ne yapmalıyız? Bunun için php kodumuza hem is_home hemde is_single kodunu ekleyeceğiz.

Kodlarımızın kullanımı bu şekilde. Peki sadece anasayfa ve yazı sayfalarını mı tanımlayabiliyoruz. Hayır! Verdiğimiz kodlardaki gerekli yerleri aşağıdaki kodlar ile değiştirerek istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz.

Sayfalarda gözükmesi için: is_page()

Kategori sayfalarında gözükmesi için: is_category()

Etiketlerde gözükmesi için: is_tag()

Yazar sayfalarında gözükmesi için: is_author()

Arşiv sayfalarında gözükmesi için: is_archive() 

Arama sonuçlarının listelendiği sayfalarda gözükmesi için: is_search() 

404 sayfasında gözükmesi için: is_404()

kodlarını kullanabilirsiniz. Daha fazla ayrıntılı bilgi ve özelleştirmeler için burayı ziyaret ediniz.