Gravatar’a Alt Etiketi Ekle

WordPress Gravatar’a Alt Etiketi Eklemek

Merhaba bu gece bu yazımda genellikle seo için yaralı olan alt etiketinin Gravatar’a eklenmesini anlatacağım. Bunun için php kullanmamız ve bilmemiz gerekiyor, ancak anlatacağım şekilde her kez yapabilir, kolay anlayabilmeniz için birkaç örnekte vereceğim.

Daha önceki yazımda Eklentisiz olarak WordPress Sayfa & Yazı içi Sayfalandırma Yapmayı anlatmıştım şimdide bir çok Webmaster’ın başına bela olan Gravatar’da ki Alt etiketi eksiğini tamamlamak için geniş bir araştırma ve çalışmadan sonra, elde ettiğim sonuçları uygulayarak sorunu çözdüm ve sizlere de nasıl yapıldığını anlatmak istedim. Sanırsam bu konu hakkında çok az kişinin bilgisi var yaptığım aramalarda çok az bilgiye ulaştım ve şu anda vereceğim bilgiler hiç bir yerde yok!

Öncelikle yapmanız gereken aradığınız gravatar kodlarının hangi tema dosyasında olduğunu bulmak olacaktır genelde fonksiyon dosyasının içerisinde olur, benim kullandığım temada bir çok fonksiyon dosyası olduğu için net bir isim veremiyorum standart olarak “functions.php” dosyasının içerisindedir. Değişiklik yapacağımız bölgeyi bulabilmek amacıyla get_avatar olarak arama yapıyoruz (Alt+F). daha sonra karşımıza aşağıda örnek vereceğim gibi php kodları geliyor.

Arama yaptıktan sonra karşınıza yukarıdaki gibi bir sonuç gelmiş bulunuyor, şimdi sizin yapmanız gereken sadece aşağıda gösterdiğim gibi düzenleme yapmanız ve ALT ETİKETİ BURAYA GELECEK yazdığı kısıma istediğinizi yazmanız.

Her zaman yukarıdaki gibi olmayabilir, eğer sizdeki kodlar farklı ise 2. sayfadaki örneklere bakmanız gerekiyor demektir. Şimdi geçelim 2. sayfaya eğer her şey yolundaysa sorun yok demektir. bit hata mesajı alıyorsanız ve hatanızı bulamazsanız yorum yazarak yardım alabilirsiniz. »