CSS İle Yazıyı Kalın Yapma

Merhaba arkadaşlar, bir süredir içerik giremedim ancak arada böyle küçük kod parçalarını sizlerle paylaşmaya devam ediyorum, bu yazımda CSS ile yazının kalın yapılmasından bahsedeceğim, öncelikle yapmanız gereken kalınlaştırmak istediğiniz alanın class‘ını bulmak ve hemen aşağıdaki kodu bu class’a eklemek.

 sizinde anlayacağınız gibi bold kısmı kalınlaştır demek bunun yerine normal derseniz yazı normal olacaktır.

Bir de dikkat etmeniz gereken kısım var, eğer font-weight: komutu daha önce kulalnılmış ise öncelikle ondan kurtulmanız gerekiyor, zira aynı kod olursa hem sağlıksız bir çalışma olur hemde sorunlar yaratabilir.

Sormak istediklerinizi yorum yazarak bana sorabilirsiniz, seve seve size yardımcı olurum :)

4 Yorum

 1. umut - 27 Ağustos 2014, 23:37 Cevap yaz

  Özellikle başlığı kalın yapmanız yazının oldukça güzel görünmesini sağlıyor. Normalde başlık kalın olmadığında dikkat çekmiyor. Deneyince ne demek istediğimi anlayacaksınız.

  • Murat Dinç - 16 Aralık 2014, 20:20 Cevap yaz

   Sadece başlıklar değil ihtiyaç olan her yer kalın olabilir.

 2. Erdem Cırık - 16 Aralık 2014, 17:23 Cevap yaz

  Ufak bir kod için bile dataylıca anlatım yaptığınız için teşekkürler. :)

  • Murat Dinç - 16 Aralık 2014, 20:15 Cevap yaz

   Her ne kadar ibzim için çok kolay bir şey olmasa da css’yi bilmeyen yada yetersiz bilen biri anlamayabilir, bu nedenle yeterli anlatımı yaptım.

Bir Cevap Bırakın

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

*